Dodik traži referendum o ukidanju Suda i Tužilaštva BiH

Izvor: NoviMagazin.rs, 28.Jun.2015, 22:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dodik traži referendum o ukidanju Suda i Tužilaštva BiH

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik najavio je danas da će početkom sledeće sedmice zatražiti posebnu sednicu parlamenta RS o referendumu na kojem bi se građani izjasnili o ukidanju Suda i Tužilaštva BiH.

"Nametnuli su nam Sud i Tužilaštvo da progone srpske vojnike i oficire, a da puštaju one zločince za koje svi znaju da su počinili zločin, čiji su zločini dokumentovani i čije zločine brane institucije BiH", kazao je Dodik novinarima u Kozarskoj Dubici.
>> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << />
Zbog toga će, kako je naveo, u prvim danima naredne sedmice predložiti i zahtevati posebnu sednicu Narodne skupštine da raspiše referendum, te da odbaci postojanje Suda i Tužilaštva BiH i njegovo delovanje na prostoru Republike Srpske.

Dodao je još istakao da srpski narod "ne može da odustane od istine o Srebrenici".

"Ne može se govoriti kao samo jednom izolovanom događaju iz jula 1995. godine, a ne uzeti u obzir kontinuitet zločina koji se dešavao od 1991. do 1995. godine. Naravno da se slažemo da je Srebrenica mesto zločina, ali zločina u kontinuitetu u kome su gotovo podjednako stradali i Srbi i Bošnjaci", ocenio je Dodik.

Prema njegovim rečima, "jedina razlika je što su Srbi uporno ubijani u kontinuitetu, a ogroman broj Bošnjaka ubijen je u jednom koncentrisanom trenutku".
Pogledaj vesti o: Milorad Dodik

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ivanić zatražio od Saveta bezbednosti da ne usvoji rezoluciju o Srebrenici

Izvor: NoviMagazin.rs, 29.Jun.2015, 14:37

Predsedavajući Predsedništva BiH Mladen Ivanić izjavio je danas da je uputio pismo ambasadorima zemalja članica Saveta bezbednosti UN u kojem je zatražio da se ne usvoji rezolucija o Srebrenici, koju je predložila Velika Britanija...On je rekao da je pismo uputio kao srpski član Predsedništva...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.