Izvor: Nezavisne Novine, 21.Okt.2015, 17:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Doboj: Mamograf na usluzi pacijentkinjama
DOBOJ - Svaka peta žena u RS koja je oboljela od neke maligne bolesti ima karcinom dojke, pokazuju podaci Instituta za javno zdravstvo RS, a kod više od 17 odsto novooboljelih žena od malignih bolesti godišnje se dijagnostikuje upravo karcinom dojke.
Ovu crnu statistiku u Službi za kliničku radiologiju dobojske bolnice "Sveti apostol Luka" nastojaće da poprave ranom dijagnostikom uz pomoć mamografa, koji dosad nisu imali.
"Imamo namjeru da napravimo kabinet za >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << dijagnostiku oboljenja dojke. Uveli bismo interventne dijagnističke procedure, prije svega kor biopsiju, tako da bi pacijentkinje na jednom mjestu mogle da završe i slikovnu dijagnostiku dojke, interventne dijagnostičke procedure, patohistološku analizu, konsultacije hirurga i onkologa", kaže Obrad Jović, načelnik Službe za kliničku radiologiju, koja već ima četiri kabineta klasične radiologije, ultrazvuka, magnetne rezonance i CT.
Mamograf je dobojskoj bolnici donirao Rotary klub, dok je građevinske radove i zaštitna vrata za novoformirani kabinet za mamografiju finansirala Uprava bolnice sa 10.000 KM.
Novu opremu će uskoro dobiti i Odjeljenje oftalmologije, najavio je Aleksandar Panić, pomoćnik direktora bolnice za medicinska pitanja, jer su bolesti očiju, posebno katarakta, učestale u cijeloj RS.
Nastavak na Nezavisne Novine...






