Do kraja februara RTS dobija direktora!

Izvor: Press, 06.Jan.2015, 20:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Do kraja februara RTS dobija direktora!

Novi generalni direktor RTS-a biće izabran do kraja februara, posle skoro godinu i po dana od iznenadne smrti Aleksandra Tijanića.
Kako “Blic” saznaje, Upravni odbor RTS-a raspisaće konkurs za izbor novog generalnog direktora na sednici 21. januara, nakon čega će biti potrebno oko mesec dana da čujemo ko je prvi čovek javnog servisa.
- Konkurs će sigurno biti glavna tema na sednici 21. januara >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << - kratko je za “Blic” potvrdio Slobodan Marković, predsednik Upravnog odbora ove kuće.
Upravni odbor je 30. decembra doneo pravilnik koji preciznije određuje uslove za izbor generalnog direktora. Novina je da će ovoga puta kandidati morati da imaju završen fakultet.

Pročitajte još:
NIKOLIĆ UOČI BOŽIĆA: Bolji dani pred nama, ali da budemo spremni za iskušenja koja vrebaju!
KAKVA IMENA DAJEMO POTOMCIMA? Ovo su najčešća imena za decu u Srbiji!
Srpska pravoslavna crkva dobila televiziju!
   
- Konkurs će trajati 15 dana, a moći će da se prijave oni koji imaju fakultetsko obrazovanje, 10 godina iskustva na rukovodećim poslovima, koji su ugledni stručnjaci u svetu medija i nemaju partijsku knjižicu. Članovi UO će sa svakim kandidatom razgovarati 20 minuta, od čega će kandidati dobiti 10 minuta da predstave svoj program za razvoj RTS-a u narednih pet godina - objašnjava za “Blic” Stanislav Veljković, generalni sekretar RTS-a.
Nakon što obave razgovor sa svim kandidatima, članovi UO na zatvorenoj sednici javno glasaju za svoje favorite.
- U uži izbor ući će pet kandidata sa najvećim brojem glasova, a budući direktor moraće da ima dvotrećinsku većinu. Ako se to ne postigne u prvom krugu glasanja, prva dva kandidata odlaze u drugi krug i glasanje se ponavlja dok se dvotrećinskom većinom ne izabere jedan - kaže Veljković.
Kao kandidati za direktora RTS-a u javnosti su spominjani Goran Karadžić, predsednik Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (RTEM), Veran Matić, glavni urednik Informativnog programa B92, i Milomir Marić, autor emisije “Ćirilica” na TV “Hepi”. Matić, međutim, ne ispunjava nove uslove jer nema završen fakultet.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.