Izvor: NoviMagazin.rs, 13.Maj.2016, 16:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đorđević sa Mančangom o saradnji Srbije i Kine
Ministar odbrane Zoran Đorđević razgovarao je danas sa ambasadorom Narodne Republike Kine u Beogradu Li Mančangom o mogućnostima za unapređenje saradnje u oblasti odbrane dve zemlje.
Kako je saopštilo Ministarstvo odbrane, Đorđević je istakao da je Kina strateški partner i jedan od najpouzdanijih prijatelja Srbije, te da je Ministarstvo odbrane zainteresovano za razvijanje naučno-tehničke i vojnoekonomske saradnje.
Đorđević je zahvalio ambasadoru za >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << pomoć koju Kina pruža sistemu odbrane kroz vojne donacije, uključujući donaciju u sredstvima u vrednosti od sedam miliona juana, čija je isporuka predviđena tokom ove godine.
U saopštenju se navodi da ministar očekuje da delegacija Sektora za materijalne resurse Ministarstva odbrane Srbiije uskoro poseti Kinu.
Đorđević je rekao da će Ministarstvo odbrane pružiti punu podršku najavljenoj poseti predsednika Kine Si Đipinga Srbiji, koja se očekuje tokom sledećeg meseca, navodi se u saopštenju.











