Izvor: Press, 17.Jan.2013, 13:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đilas: DS nikada u vladu u kojoj bi bio Dinkić
"Ono što mogu da poručim građanima Srbije je da glasajući za Demokratsku stranku glasaju za to da Mlađan Dinkić nikada više ne bude član Vlade Republike Srbije, jer Demokratska stranka nikada u vladu u kojoj bi sedeo Mlađan Dinkić ući neće", naveo je Đilas u izjavi medijima.
Đilas navodi da je u prošloj vladi u kojoj je Mlađan >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << Dinkić, "kao i danas, kao i prethodnih deset godina", vodio srpsku ekonomiju, Srbija je dostigla istorijsku nezaposlenost.
"U ovoj vladi, Dinkić će sa 4,5 milijarde novih zaduženja Srbiju dovesti do istorijske prezaduženosti. Imajući samo ove dve činjenice u vidu, Dinkićev strah da će i iz ove vlade biti brže isteran nego što je u nju ušao, meni deluje sasvim opravdan" dodao je Đilas.
On je dodao da što se njegove podrške borbi protiv korupcije tiče, ona se gotovo ni po čemu ne razlikuje Dinkićeve.
"Jedino što se ja, za razliku od njega, ne plašim da bih u toj borbi ikada mogao da budem meta, jer Srbija jako dobro zna šta sam ja, a šta je Dinkić radio prethodnih 12 godina" podvukao je Đilas.
Đilas je rekao i da se Dinkiću na oceni DS i njega kao predsednika te stranke iskreno zahvaljuje iako ona nije pozitivna.
"Obećavam da je nećemo zaboraviti u mesecima koji dolaze" poručio je Đilas i dodao da rečnik koji je koristio Dinkić "predstavlja jasan nedostatak kućnog vaspitanja" pa zbog toga neće da ga komentariše.
Dinkić je juče za RTS izjavio da "opozicija plasira tezu da će biti izbora kako bi eventualno uskočili u neku novu koaliciju sa SNS. Meni je toliko degutantno kada čujem Đilasa kako se, da iskoristim tu reč, šlihta Vučiću kada kaže da je uočljivo da u ovoj vladi rade samo Vučić i Krkobabić".














