Izvor: Press, 29.Apr.2013, 21:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Djilas: DS neće kritikovati vlast do odluke o datumu
Djilas je kazao da će podršku za takav stav zatražiti sutra na predsedništvu stranke.
"Sporazum, implementacija, dobijanje datuma, a posle toga smatramo da treba napraviti dogovor o izborima i napraviti ekspertsku vladu i napokon povesti Srbiju napred. Ne znači da nećemo kritikovati, ali ćemo uz kritiku davati i predlog rešenja. Do sada nismo bili smetnja", rekao je Djilas gostujući na Radio-televiziji Srbije.
On je još jednom ponovio da je briselski sporazum >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << dobar za Srbiju i da ga kao takvog DS podržava.
"Nećemo biti opozicija kakve su bile stranke koje su sada na vlasti", kazao je Djilas i poručio da DS želi konsenzus o važnim temama.
Djilas je kritikovao predsednika Srbije Tomislava Nikolića i kazao da je dobro što je shvatio da treba da se izvini za Srebrenicu, ali da je to trebalo da kaže pre šest godina.
"Nije dobro što uvodi praksu da svaki predsednik Srbije treba da se izvini za Srebrenicu. I nije dobro što Srbe koji žive u Bosni i Hercegovini naziva Bosancima", smatra Djilas.
Komentarišući zahtev opozicije u Vojvodini da se raspišu vanredni izbori zbog pada rejtinga te stranke, lider DS je kazao da je ta stranka legitimno i legalno pobedila.
On je istakao da bi takvom logikom o rejtingu, DS mogao da zatraži i raspisivanje predsedničkih izbora, jer je, kako je naveo, pao rejting predsednika Srbije.
"Ne brine me pad rejtinga DS u Vojodini. DS i Bojan Pajtić su pobedili legitimno i legalno", kazao je Djilas.
Djilas smatra da se Deklaracija o zaštiti ustavnih i zakonskih prava Vojvodine koristi kako bi se DS prikazala kao secesinistička i separatistička partija.
"Svako ko traži podršku da se poštuju Ustav i zakoni Srbije imaće moju podršku, a Deklaracija upravo to zahteva...Ona je iskorišćena da se napravi napad na DS kao na stranku separatista i secesionista", zaključio je Djilas.
On smatra da je sada besmisleno, u vreme kada nema reči o izborima, govoriti o mogućim koalicijama.
Lider DS je kazao da oni mogu da saradjuju sa svima onima koji su spremni da od Srbije naprave nepartijsku državu.
Izvor: Tanjug






