Diković posetio Ivana Pantića: Hrabri pilot palog orla dobro

Izvor: Kurir, 16.Nov.2013, 13:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Diković posetio Ivana Pantića: Hrabri pilot palog orla dobro

BEOGRAD - Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Ljubiša Diković danas je na VMA posetio pilota majora Ivana Pantića čije je zdravstveno stanje stabilno i nije vitalno ugožen.

Lekari su obavestili generala Dikovića da je pilot, koji je juče katapultirao neposredno pre pada aviona kod Mrčajevaca, pretrpeo povrede koje su uobičajene i očekivane u situacijama prinudnog napuštanja aviona, odnosno katapultiranja.

"U toku je proces detaljnog sagledavanja njegovog >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << zdravstvenog stanja", naveo je u saopštenju Ministarstva obrane potpukovnik dr Srđan Starčević.

On je istakao da će se major Pantić izvesno, posle lečenja i rehabilitacije, vratiti dužnostima u svojoj letačkoj jedinici.

Povređenog pilota zajedno sa načelnikom Dikovićem posetio je i komandant Vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane general-major Ranko Živak.

Diković i Živak obišli su i porodicu pilota Pantića.

Podsetimo, avion Vojske Srbije tipa J-22 "Orao" kojim je upravljao pilot Pantić srušio se juče u okolini sela Mrčajevci, oko 12.30 časova, prilikom probnog leta-tehničke probe vazduhoplova.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.