Izvor: Nezavisne Novine, 24.Avg.2017, 22:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dijelovi Dalmacije i dalje u dimu i plamenu
ZAGREB - Dijelovi Dalmacije i dalje su u dimu i plamenu. Požar na Biokovu, na južnim padinama istočno od vrha Šibenik, izazvan udarom groma još prije tri dana, i dalje se razbuktava.
Gori i na Velebitu, kod Tulovih greda, kod Kistanja, kao i u zaleđu Vodica, prenosi regionalna tv N1.
Mještanin Kistanja Mirko Popović kaže da su kuće odbranjene u zadnji čas.
"Situacija je bila vrlo kritična, vatra je bila došla do praga. Ali efikasnost cijele ove >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << službe je odigrala pravu ulogu", kazao je Popović za N1.
Sumnja da je većina požara podmetnuta.
"Vjerovatno se radi o podmetnutim požarima, a ima i onih koji su izazvani nehotice, ima starijih ljudi koji puno ne polažu računa na to, možda i oni izazovu koji požar. Ali najviše požara je podmetnuto", vjeruje Popović.
"U Kistanjama, na ulazu u mjesto imali smo dosta tešku situaciju, u par minuta vatra je ušla među stambene objekte, ali je djelovanjem vazdušnhih snaga i vatrogasaca na terenu zaustavljena. Ništa nije oštećeno, svi mještani i vatrogasci su živi i zdravi", kazao je komandant vatrogasne zajednice Šibensko–kninske županije Darko Dukić.
On je potvrdio da je požar kod Vodica pod kontrolom, ali da se, dok su gasili vatru u Kistanjama, rasplamsao požar u Promini iako je tamo na terenu oko 180 vatrogasaca i vojnika.
Zato su, kazao je Dukić, snage ponovno preusmjerene na gašenje požara u Promini.
Nastavak na Nezavisne Novine...




















