Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Okt.2008, 12:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dijaspora: "Kočićevo pero" pripalo Miloradu Pavloviću
HILDEN - Tradicionalna nagrada "Kočićevo pero" koja se već više godina pod pokroviteljstvom grada Hildena dodeljuje za najbolje literarno ostvarenje u dijaspori, ove godine pripala je pesniku Miloradu Pavloviću za zbirklu pesama "Ožiljci zavičaja", koji zivi i radi u Geildorfu u Nemačkoj.
Kao svake godine ovoj značajnoj kulturnoj manifestacji prisustvovao je veliki broj uvaženih ličnosti iz kulturnog i političkog života Hildena i Dizeldorfa. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
U uvodnoj reči zamenik Gradonačelnika Hildena gospodin Norbert Šrajer, pozdravio je konzula republike Srbije, predstavnika zadužbine "Petar Kočić" iz Banja Luke i organizatora ove manifestacije predsednicu Nemačko - Jugoslovenskog Udruženja književnika, Dragicu Šreder.
Gospodin Šrajer je posebno istakao zadovoljstvo što je jedna ideja od pre osam godina prerasla u značajnu kuilturnu manifestaciju ovoga kraja i postala tradicionalna.
Vuković: Glad za lepotom
" Milorad Pavlović je davno u mladosti napustio rodno Zmijnje i krenuo u svet trbuhom za kruhom, svet u kome se jede većom kašikom i ima "kruva" na pretek. Uskoro je ipak shvatio da će i pored obilja ostati gladan lepote i ljudskosti koje nigde tako ne bujaju kao na zmijanjskim i snegovitim brdima zasutih kovitlacima mećave ili bujnim zelenilom dalekih razdraganih proleća", rekao je o dobitniku profesor Nikola Vukolić.
Zapaženi makedonski autori
Vredno je još istaći i to da ova manifestacija svake godine privlači sve više posetilaca i učesnika na konkursu za nagradu iz drugih republika.
Ove godine su posebno zapaženi predstavnici iz Makedonije.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...










