Izvor: RTS, 13.Okt.2014, 16:28 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Davenport: Podignut nivo angažovanja Srbije i EU
Evropska unija je i dalje posvećena politici proširenja, a nivo angažovanja između Srbije i EU u tom smislu je podignut, ocenio je šef delegacije EU u Srbiji Majkl Davenport.
Majkl Davenport je na konferenciji povodom izveštaja o napretku za 2014. godinu, koji je Evropska komisija nedavno objavila, rekao da sada postoji više alata da se prati progres, prenosi Tanjug.
"Sada imamo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << zajednički alat da pratimo progres ne samo kroz izveštaje već, recimo, i preko skrininga", rekao je Davenport i ukazao da je Srbija sada praktično u pretpristupnoj fazi.
Šef delegacije EU je izrazio uverenje da se posvećenost politike proširenja EU neće promeniti.
Kao jedan od pozitivnih koraka Srbije u pravcu budućeg članstva u EU, Davenport je naveo normalizaciju odnosa Beograda i Prištine, ali i posvećenost Vlade da radi na drugim poglavljima.
Prema njegovim rečima, oblasti poput vladavine prava, borbe protiv korupcije, diskriminacije, reforme sudstva, posmatraju i strani investitori.
"Kad god pričam sa investitorima, oni mi upravo ova polja navode kao najvažnija, i budućnost investicija je u ovoj zoni", rekao je šef delegacije EU u Srbiji
.Devenport je naveo da je u Srbiji nivo investicija koje dolaze iz EU na visokom nivou, sa udelom od oko 65 odsto, kao i da je primetno da raste nivo trgovinske razmene.
"Nivo angažovanja Srbije podignut"
Izvor: B92, 13.Okt.2014
EU je i dalje posvećena politici proširenja, a nivo angažovanja između Srbije i EU u tom smislu je podignut, kaže šef delegacije EU u Srbiji Majkl Davenport...Davenport je na konferenciji povodom izveštaja o napretku za 2014. godinu, koji je EK nedavno objavila, rekao da sada postoji više alata...

























