Izvor: Blic, 16.Apr.2011, 01:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Danijela Dimitrovska: Izuzetno cenim Adrijanu Limu
Požarevljanka Danijela Dimitrovska jedna je od najtraženijih svetskih manekenki. Njena karijera je počela 2004. godine kada se sasvim slučajno, iz znatiželje, prijavila na izbor za „Elit model luk“. Najveće uspehe postigla je na modnim pistama Njujorka, Londona, Milana i Pariza gde trenutno živi. Godina 2009. bila je velika prekretnica jer je tada postala model prestižnog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << “Victoria’s Secreta“, a od prošle godine je i zaštitno lice „Adidasa“ na inicijativu veoma uticajne kreatorke Stele Makartni. Danijela je zaista u vrhu svetskog modelinga, a našu javnost intrigira i zbog veze sa popularnim voditeljem Ognjenom Amidžićem sa kojim je u ljubavi od leta prošle godine.
Da li vam imponuje što ste među malobrojnim Sprkinjama koje su postigle saradnju sa prestižnom kućom "Victoria’s Secret"? Koliko je bilo teško stići do vrha?
- Mnogo mi je značilo što sam upoznala i sarađivala sa takvim profesionalcima i nadam se ponovnoj saradnji. Što se tiče toga da li je bilo teško stići do vrha ili ne, stvarno ne bih mnogo detaljisala. Svaki posao je težak na svoj način, kao i svaki cilj, ali se uvek vodim time da sam ja izabrala ovu profesiju, volim posao kojim se bavim i samim tim mi je lakše da idem ka vrhu.
Poznato je da devojke "Victoria’s Secreta" moraju da imaju izuzetnu figuru. Na koji način negujete izgled i čega sve morate da se odreknete?
- Tačno je da devojke koje rade za njih moraju mnogo da vode računa o svojoj figuri, jer od njihovog izgleda zavisi kako će modeli veša izgledati i koliko će skrenuti pažnju na sam proizvod. Što se mene tiče, dosta pešačim, pijem mnogo vode i čajeva. Moram da budem iskrena i da kažem da i nisam neki ljubitelj mesa, pa stoga češće jedem ribu. Međutim, ne odričem se previše, jednostavno znam kada je dosta.
Da li ste upoznali anđele „Victoria’s Secreta"?
- Poznajem neke od anđela, ali se privatno ne družimo, niti okupljamo. One su sve veoma drage devojke, desi se da se sretnemo na nekim slikanjim ili revijama, i ti susreti su uvek zabavni.
Pažnju naše javnosti okupira i Andrijana Lima, posebno otkako je postala „srpska snajka". Da li se družite sa njom?
- Adrijanu Limu ne poznajem lično. Izuzetno je poštujem i cenim, jer je veoma uspešna i lepa mlada žena. Zrači pozitivnom energijom, što je meni veoma bitno, i to najviše volim kod ljudi.
Priča se da ste izuzetno dobra prijateljica sa Žizel Bundešen.
Danijela je već duže u srećnoj vezi sa Ognjenom Amidžićem
- Nisam prijateljica sa Žizel, daleko od toga. To su naši mediji malo iskonstruisali, ali je istina da smo se upoznale pre nekoliko godina na reviji u Španiji. I ona je veoma lepa, pozitivna i pristupačna osoba. Veoma je teško stvoriti prava prijateljstva u ovom poslu, jer smo svi mnogo zauzeti i često na totalno različitim kontinentima. Postoji nekoliko osoba sa kojima se družim i koje su mi izuzetno drage. Verujte mi da se uvek obradujemo kada se vidimo, jer su takvi trenuci retki.
Stela Makartni vas je izabrala da budete zaštitno lice „Adidasa" uz objašnjenje da ste prelepa, urbana, mlada i jaka devojka. Kako je kada neko toliko bitan u svetu mode to kaže?
- Veoma sam zadovoljna tom kampanjom i fotografijama. Naravno da mi imponuje kada mi ovakve komplimente udeli jedna od najuspešnijih svetskih kreatorki, a uz to i moja omiljena. Stela je stvarno neko za koga uživam da radim, tako je bilo i na ovom snimanju. Izuzetno zabavno i energično. Svaka fotografija je bila vezana za određeni sport. Na snimanju su bili prisutni i instruktori koji su mi pomagali da svaki pokret izgleda što je ispravnije moguće kako bi opravdali sportsku kolekciju.
Radili ste sa Armanijem, Gotjeom, Kavalijem... Koje su saradnje najdraže?
- Imala sam tu čast da radim sa najboljima u ovom poslu i zbog toga sam veoma srećna. Svaki posao koji sam uradila nosi isti značaj jer je bio jedan od stepenika. Najznačajnija saradnja koju sam ostvarila jeste sa mojom menadžerkom Mirjanom Savić Udovičić, koja i danas traje. Ona je veliki profesionalac i neko ko mi daje podršku uz koju sam došla do velikih kampanja kao što je parfem za YSL sa poznatim francuskim glumcem Vensanom Kaselom, sve velike revije i, naravno, saradnja sa „Vs". Od revija mi je najdraža „Balansijaga".
Kakvo je bilo iskustvo snimiti reklamu sa Kaselom? Da li biste voleli da se oprobate u glumi?
- Kasel je veliki profesionalac i samo snimanje je teklo u tom smeru. Posebno mi je drago što je tu reklamu radio filmski režiser, pa smo svi imali osećaj kao da snimamo scenu iz filma, a ne reklamu koja traje pedesetak sekundi. Možda bih se oprobala u glumi, ali trenutno ne razmišljam o tome.
Kako izgleda jedan dan svetskog top-modela?
- Kako izgleda dan jednog svetskog top-modela? E pa, to ćete morati da pitate nekog top-modela (smeh). Šalim se, naravno! Moj dan je dinamičan, pun obaveza... Obično ustajem u osam ako tog dana snimam, snimanje traje od devet do pet, šest, sedam. To se nikada ne zna. Veče koristim za druženje sa prijateljim uz neku večeru, bioskop. Ako ne radim, onda imam obavezu da odem na razne kastinge koje mi agencija šalje, a što se tiče slobodnog vremena, e tad volim da ugađam sebi. Pa tako koristim slobodno vreme za šoping, pedikir, manikir, masaže, a ima i onih dana kada ne izlazim iz stana i po ceo dan gledam filmove jer me opušta.
Da li živite džet-set život?
- Džet-set život, šta je to? Neko zanimanje? Šalu na stranu, posao kojim se bavim je deo svega toga, tako da ponekada odem na neku proslavu, ali retko jer nemam vremena. Više izlazim uveče sa društvom i, naravno, tu se nađe dosta poznatih, ali ih ja često ne prepoznam. Što se svetskih moćnika tiče, ne znam ko su, a i nisu moja ciljna grupa.
Da li ste ispunjeni u ljubavi?
- Ispunjena sam u ljubavi, i to mi je veoma bitno. Za mene je ljubav pokretač i daje mi snagu. Podrška partnera mi je veoma važna i energija koju razmenjujemo - naravno, pozitivna.
Danijela Dimitrovska: Izuzetno cenim Adrijanu Limu
Izvor: medio.rs, 16.Apr.2011
Požarevljanka Danijela Dimitrovska jedna je od najtraženijih svetskih manekenki. Njena karijera je počela 2004. godine kada se sasvim slučajno, iz znatiželje, prijavila na izbor za „Elit model luk.














