Izvor: RTS, 19.Sep.2011, 09:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dani Srbije u Briselu
Prvog dana posete Briselu, potpredsednik Vlade Božidar Đelić sastao se sa evropskim komesarom za proširenje Štefanom Fileom. Đelić će otvoriti "Dane Srbije u Evropskom parlamentu".
Potpredsednik Vlade Srbije za evropske integracije Božidar Đelić započinje dvodnevnu radnu posetu Briselu.
Đelić je, prvog dana posete, razgovarao sa komesarom EU za proširenje Štefanom Fileom o aktuelnom momentu u procesu evropskih integracija Srbije, uoči objavljivanja >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mišljenja o statusu kandidata i određivanju datuma za početak pregovora.
Evropska komisija će 12. oktobra objaviti izveštaj o napretku Zapadnog Balkana na putu ka EU.
Od tog izveštaja zavisi da li će Srbija do kraja godine dobiti status kandidata za članstvo u Uniji, a možda i datum za početak pregovora.
Tokom posete Briselu, Đelić će se sastati s predstavnicima Evropske komisije i Evropskog parlamenta i otvoriti "Dane Srbije u Evropskom parlamentu".









