Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 19.Apr.2008, 00:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Danas promenljivo oblačno i toplo

NOVI SAD - U Vojvodini će danas biti promenljivo oblačno i toplo vreme, sa kratkotrajnom kišom, saopštio je Hidrometeorološki zavod Srbije. Posle podne i krajem dana doći će do postepenog razvedravanja. Vetar će biti umeren, povremeno jak južni i jugozapadni, a posle podne će oslabiti. Očekivana jutarnja temperatura će biti od osam do 12 stepeni, a najviša dnevna od 18 do 23 stepena.

U Novom Sadu meteorolozi najavljuju promenljivo oblačno i toplo vreme, sa kratkotrajnom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kišom, uglavnom sredinom dana. Krajem dana će doći do postepenog razvedravanja. Vetar će biti umeren, povremeno jak južni i jugozapadni, a posle podne će oslabiti. Predviđena jutarnja temperatura će biti oko 12, a najviša dnevna oko 22 stepena.

U nedelju i ponedeljak u Srbiji će biti sunčano i veoma toplo, sa maksimalnom temperaturom u većini mesta od 24 do 28 stepeni. Krajem dana i tokom noći doći će na severu i zapadu do kratkotrajnih pljuskova sa grmljavinom.

Biometeorološka prognoza

Vremenske prilike će imati negativan uticaj na većinu hroničnih bolesnika, naročito na astmatičare, srčane bolesnike i psihički osetljive osobe, tako da im se savetuje da se pridržavaju preporuka lekara.

Moguće su meteoropatske reakcije u formi nesanice, bezrazložne nervoze i reumatskih bolova. Učesničima u saobraćaju se preporučuje dodatna opreznost.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.