Danas preliminarni rezultati završnog ispita

Izvor: S media, 21.Jun.2012, 08:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Danas preliminarni rezultati završnog ispita

Preliminarni rezultati završnog ispita koji su polagali učenici osnovnih škola u Srbiji biće objavljeni danas, a takođe danas đaci mogu da predaju i eventualne žalbe u svojim školama.

Žalbe okružnim upisnim komisijama mogu se predati 22. juna, a konačni rezultati završnog ispita biće objavljeni 25. juna u osnovnim školama i na sajtu www.upis.mpn.gov.rs., saopšteno je ranije iz Ministarstva prosvete i nauke.

Profesor: Ne isterivati pravopisnu >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << pravdu na osnovcima

Završeno polaganje testova iz srpskog jezika

Profesori negoduju: Osmaci ne moraju da znaju pravopis

Ove godine, za razliku od prethodnih, rezulati testova neće biti istaknuti na vratima škola, već će učenici moći da ih vide samo u školama.

Učenici potom popunjavaju liste želja sa odabranim školama, smerovima gimnazija i obrazovnim profilima, i te aktivnosti su prema upisnom kalendaru predviđene za 26. i 27. jun.

Konačan raspored učenika po školama, smerovima gimnazija i obrazovnim profilima je 5. jula, a upis učenika u srednje škole u prvom upisnom krugu trajaće 6. i 7. jula.

Preostala slobodna mesta za upis u drugom krugu biće objavljena 7. jula, posle 15 sati. Učenici će moći da predaju listu želja za drugi upisni krug 9. jula, a upis je 12. jula.

(Tanjug)

Foto: Beta

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.