Dačić se sastao sa Lavrovom, Tuomiojom  i Davutogluom

Izvor: Press, 06.Maj.2014, 15:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić se sastao sa Lavrovom, Tuomiojom i Davutogluom

Na sastanku Dačića i Lavrova poručeno je da će Srbija ostati veran prijatelj Rusije i da neće menjati svoje pozicije, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.

Dvojica ministara su razgovarali o bilateralnim odnosima i tom prilikom potvrđeni su dobri odnosi dve zemlje, navedeno je u saopštenju.

Planirano je da šef srpske diplomatije razgovara i s generalnim sekretarom OEBS-a Lambertom Zanijerijem i generalnim sekretarom Saveta Evrope Torbjornom Jaglandom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Press << />
Dačić se juče, po dolasku u Beč, sastao s ministrom spoljnih poslova Srbije Sebastijanom Kurcom.

On je austrijskom kolegi preneo poruku premijera Aleksandra Vučića, koji će 18. i 19. maja posetiti Austriju, a naglasio je i zainteresovanost Srbije za dalji razvoj saradnje i najtešnje političke i ekonomske odnose sa Austrijom.

Saveta ministara SE protiče u znaku krize u Ukrajini.

Na godišnjem zasedanju učestvuje 30 šefova diplomatija iz 47 zemalja članica.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.