Izvor: NoviMagazin.rs, 22.Mar.2019, 20:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić razgovarao s ministrom spoljnih poslova Mozambika
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić razgovarao je u Buenos Ajresu s ministrom za spoljne poslove i saradnju Mozambika Hoze Kondugua Pačekom i izrazio solidarnost s narodom te zemlje zbog stradanja tokom nedavnih elementarnih nepogoda.
Dačić je s Pačekom razgovarao na marginama Konferencije UN o saradnji Jug-Jug i obavestio ga da je Vlada Srbije donela odluku o pružanju materijalne pomoći >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << Mozambiku u skladu sa svojim mogućnostima, saopštilo je danas Ministarstvo spoljnih poslova.
Pačeko je srdačno zahvalio na tom gestu Srbije i detaljno opisao tragične posledice poplava i drugih elementarnih nepogoda u kojima je stradalo više od 1.000 ljudi, dok je u drugom gradu po veličini uništeno 90 odsto kuća, navodi se u saopštenju.
Dačić je rekao da Mozambik, kao država s kojom Srbija ima dugu istoriju izvanrednih odnosa, uvek može da računa na pomoć Beograda i pozvao Pačeka da dođe u posetu Srbiji, stoji u saopštenju.
Dodaje se da je Pačeko kazao da će iskoristiti prvu pogodnu priliku da poseti Srbiju.






















