Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Jan.2018, 18:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić i Čepurin o poseti Lavrova Srbiji
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić razgovarao je danas sa ambasadorom Rusije Aleksandrom Čepurinom o datumu zasedanja srpsko-ruskog Međuvladinog komiteta i predstojećoj poseti šefa ruske diplomatije Sergeja Lavrova.
Zajednički je ocenjeno da je predstojeća poseta Lavrova 21. i 22. februara, u sklopu obeležavanja 180 godina od uspostavljanja diplomatskih odnosa Srbije i Rusije, od izuzetnog značaja za dalje produbljivanje saradnje dve zemlje. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Na današnjem sastanku razgovarano je o predstojećim aktivnostima i planovima za dalji razvoj bilateralne saradnje, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.
U toku je usaglašavanje termina održavanja narednog zasedanja srpsko-ruskog Međuvladinog komiteta za trgovinu, ekonomsku i naučno-tehničku saradnju, kao i drugih organizacionih pitanja rada ovog tela čiji su kopredsednici prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Republike Srbije Ivica Dačić i potpredsednik Vlade Ruske Federacije Dmitrij Rogozin.
Pogledaj vesti o: Ambasador Rusije
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...


















