Da li biste smenili ministra Obradovića?

Izvor: Mondo, 25.Jun.2013, 16:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Da li biste smenili ministra Obradovića?

Afera sa testovima za malu maturu ne jenjava. Nezadovoljni su svi: đaci, roditelji i nastavnici... a ministar tvrdi da njegovo ministarstvo nije odgovorno. Šta vi mislite, glasajte u našoj anketi.

Đaci i roditelji se još opotavljaju od proživlejnog stresa zbog maturskog ispita, bačenih para za pripremne časove, a tek im predstoji upis u srednje škole.

I dok neki misle da su im šanse za upis u željenu školu umanjene poništavanjem testa, a vukovci slave jer >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << su za korak ispred svojih kolega, ministar prosvete Žarko Obradović izgleda da mirno spava.

To se može zaključiti iz njegove današnje izjave da ministarstvo obrazovanja nije odgovorno što su ukradeni testovi za polaganje male mature.

"Naše odgovornosti nema. Komisija je donela najbolju moguću odluku i za decu i za sve.Da li se moglo sprečiti to što se dogodilo? Verovatno", rekao je ministar.

Da li tako misle i drugi članovi Vlade, po svemu sudeći znaćemo tek kada EU odluči o datum za Srbiju, jer će se tada rešiti i dilema: novi izbori ili rekonstrukcija Vlade.

Ipak, čini se da Obradovićev partijski šef i premijer Ivica Dačić smatra da nejegov kolega ne može biti sto odsto siguran za svoju fotelju

On je komentarišući poništavanje male mature i krađu testova rekao da svi odgovorni treba da budu kažnjeni, "neko krivično, a neko politički".

A šta vi mislite, glasajte u našoj anketi:

(MONDO/Foto: Nenad Stojanović, Beta)

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.