Izvor: Blic, 27.Dec.2013, 13:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DSS: Visoki savet sudstva da zaštiti nezavisnost sudija
Društvo sudija Srbije (DSS) pozvalo je danas Visoki savet sudstva da se u odlučivanju o zaštiti prava sudije Specijalnog suda Vladimira Vučinića ponaša kao nezavisan organ koji štiti nezavisnost sudija i sudova.
DSS: Obraćanje sudije radi zaštite prava da sudi nezavisno veoma je zabrinjavajuća
- Činjenica da se sudija Vučinić obratio Visokom savetu sudstva radi zaštite prava da sudi nezavisno do sada je nezabeležena i veoma zabrinjavajuća - navodi Društvo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sudija u saopštenju.
DSS je izrazilo zabrinutost što će o zahtevu sudije Vučinića odlučivati sudije, članovi Visokog saveta sudstva, za koje je, kako se navodi, utvrđeno da su poslušno povređivali osnovna načela vladavine prava. U saopštenju se podseća i da sudska nezavisnost nije privilegija sudija, već pravo svakog i svih na nezavisan i nepristrasan sud.
Dodaje se i da je sudija Vučinić visoko stručan i moralan i uživa poštovanje u pravosuđu.
Najčitanije SADA:
















