Izvor: Blic, 28.Jun.2013, 16:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DSS: Datum kada Vlada Srbije preda Kosovo
Demokratska stranka Srbije (DS S) smatra da Srbija neće dobiti tačan datum za početak pristupnih pregovora sa EU dok Vlada Srbije ne ispunhi sve zahteve Prištine i preda Kosovo, izjavio je danas potpredsednik DSS Slobodan Samardžić.
"Datuma nema. Datum se odlaže za januar, a u decembru će Evropski savet oceniti šta je Srbija uradila na primeni briselskog sporazuma, dakle igra se nastavlja", rekao je Samardžić novinarima u Narodnoj skupštini.
Samardžić >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je rekao da je Evropski savet u svojoj današnjoj odluci sledio preporuke nemačkog parlamenta i da je odlučivanje o datumu praktično pomereno za decembar.
On je dodao da će Vlada Srbije u medjuvremenu morati da ispunjava sve zahteve iz Brisela i Prištine, a kao jedan od primera naveo je zahtev Bundestaga da se uklone barikade na mostu na Ibru, koje dele Kosovsku Mitrovicu na severni i južni deo.
"Srbija neće dobiti datum dok ne izruči kompletno Kosovo", rekao je Samardžić i dodao da bi Srbija trebalo da prekine evropske integracije.
Šefovi država ili vlada Evropske unije (EU) odlučili su danas u Briselu da se pokrenu pregovori o članstvu u EU sa Srbijom i da se prva medjuvladina konferencija održi najkasnije u januaru 2014. godine.
Lideri EU u zaključcima su takodje naglasili da će prethodno na "uobičajenom zasedanju o proširivanju" biti potvrdjen mandat za pregovore (pregovarački okvir).
Najčitanije SADA:
DSS: Datum kad Vlada preda Kosovo
Izvor: Akter, 28.Jun.2013
Demokratska stranka Srbije (DSS) smatra da Srbija neće dobiti tačan datum za početak pristupnih pregovora sa EU dok Vlada Srbije ne ispunhi sve zahteve Prištine i preda Kosovo, izjavio je potpredsednik DSS Slobodan Samardžić







