DS: Promeniti javne nabavke u zdravstvu

Izvor: RTS, 22.Jul.2015, 20:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DS: Promeniti javne nabavke u zdravstvu

Vlada u senci Demokratske stranke predložila je izmene postojećeg Zakona o javnim nabavkama koji se odnosi na zdravstvo jer, kako se ističe, nije dobar za pacijente.
U pisanoj izjavi ministarke za zdravstvo i socijalnu zaštitu Vlade DS u senci Nade Čemerlić Ađić navodi se da Zakon o javnim nabavkama koji se odnosi na zdravstvo direktno može da ugrozi život bolesnika iz dva razloga - kašnjenja i >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kupovine nekvalitetenog medicinskog potrošnog i ugradnog materijala, prenosi Tanjug.
"Iako je 2012. gromoglasno najavljivan kao reformski zakon, on nije dao očekivane rezultate. Ono što Ustav Srbije, što Zakon o zdravstvenoj zaštiti, što Zakon o pravima pacijenata daje pacijentu kao mogućnost to im Zakon o javnim nabavkama koje se sprovode može onemogućiti", istakla je Čemerlić Ađić.
Vlada DS u senci predložila je da Zakon o javnim nabavkama prepozna specifičnost u zdravstvu, kao što je prepoznala u nekim određenim drugim oblastima.
"Predlažemo da se unutar Zakona o javnim nabavkama jedno poglavlje posebno uredi za oblast zdravstva ili ćemo predložiti novi zakon o javnim nabavkama koje će se ticati zdravstva", zaključila je Čemerlić Ađić.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.