DS: Ko glasa za budžet Kragujevca biće isključen iz stranke

Izvor: N1 televizija, 20.Dec.2016, 10:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DS: Ko glasa za budžet Kragujevca biće isključen iz stranke

Poverenik Demokratske stranke (DS) u Kragujevcu Ivan Dubljanin poručio je članstvu da će iz stranke biti isključeni svi odbornici DS koji u Skupštini Kragujevca budu glasali za gradski budžet, jer bi time podržali vladajuću većinu koju predvodi Srpska napredna stranka.

"Izvesno je da će osam odbornika DS u gradskoj Skupštini danas različito glasati za gradski budžet, a oni koji mu budu dali podršku biće isključeni iz stranke", rekao je Dubljanin.
>> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija <<
Gradski odbor DS juče je raspušten dopisom Izvršnog odbora DS, a Dubljanin kaže da je raspuštanje odbora bila odluka "centrale" kao odgovor na događanja poslednjih meseci i pokušaje nekoliko visokih funkcionera GO i odbornika DS da dogovore podršku SNS na gradskom nivou.

"Bilo je od letos prvo neformalnih, a kasnije i formalnih razgovora nekoliko funkcionera lokalnog odbora sa gradonačelnikom Kragujevca Radomirom Nikolićem", rekao je Dubljanin i dodao da to predstavlja kršenje stranačke discipline, jer je DS izričito protiv ulaska u vlast sa SNS.

On nije želeo da precizira koliko odbornika će dati podršku SNS, ali je procenio da bi moglo da ih bude najviše šestoro, među kojima su i dva potpredsednika Gradskog odbora.

"Članstvo DS je većinom protiv takvog stava nekoliko funkcionera, oni su dobili podršku samo jednog mesnog odbora stranke u Kragujevcu", rekao je Dubljanin i dodao da čvrsto veruje da neće doći do podela u članstvu DS u Kragujevcu.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na N1 televizija...



Povezane vesti

Kragujevački DS nakon raspuštanja podržao budžet

Izvor: Beta, 20.Dec.2016

Odbornik opozicione Demokratske stranke u lokalnom parlamentu Kragujevca Zoran Rajović rekao je da je većina odbornika te stranke danas podržala Predlog gradskog budžeta na sednici Skupštine i da će se oni naknadno dogovoriti na koji način će ubuduće delovati u parlamentu i na političkoj sceni...

Nastavak na Beta...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.