DEO SRBA IZ ŠTRPCA HOĆE NA POPIS

Izvor: Kurir, 07.Apr.2011, 12:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DEO SRBA IZ ŠTRPCA HOĆE NA POPIS

ŠTRPCE - Rukovodstvo opštine Štrpce, koja funkcioniše u kosovskom sistemu, pozvalo je državne organe Srbije da se izjasne povodom pretnji koje predsednik srpske opštine Zvonko Mihajlović javno upućuje Srbima ako učestvuju u popisu stanovništva.

"Mihajlović izjavljuje da Vlada Srbije razmatra mogućnost i ima nameru da sankcioniše sve Srbe koji se odazivaju popisu stanovništva, pa mi pozivamo Beograd da jasno kaže da li on na bilo koji način stoji i podržava ovakve pretnje", >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << navodi se u saopštenju iz opštine Štrpce.

Od izuzetne važnosti je da se utvrdi koliko nas ima na teritoriji opštine Štrpce i svako ko pozove na bojkot popisa, i onaj koji takvu poruku prihvati, direktno utiče na moguće negativne posledice što svi Srbi koji žive u našoj opštini neće biti popisani.

"Samim tim za rezultat imaćemo iskrivljenu sliku o etničkoj strukturi naše opštine", upozoravaju iz opštine Štrpce i dodaju da su rezultati važni i zbog razvojnih planova te srpske opštine.

Oni optužuju Mihajlovića da "u nedostatku argumenta zloupotrebljava loš ekonomski položaj građana opštine Štrpce i preti im da će im ukinuti i ono malo para koje dobijaju iz budžeta Srbije".

Opština Štrpce poziva sve građane da se odazovu popisu i na taj način pokažu da postoje "da su ovde i da ovde žele da ostanu".

I Samostalna liberalna stranka (SLS) je pozvala Srbe sa Kosova da se odazovu popisu koji se sprovodi na toj teritoriji i time pokažu da postoje i da nemaju nameru da odlaze sa tih prostora.

"Odazivanje na popis u najvećem je interesu stanovnika Kosova koji žele da pokažu da smo ovde i da jedina naša namera da ovde i ostanemo. To smo prepoznali na samom početku procesa, tu činjenicu ističemo i danas", kaže se u saopštenju.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.