Cvetković protestovao zbog Bogdanovića

Izvor: Vesti-online.com, 13.Jan.2010, 19:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Cvetković protestovao zbog Bogdanovića

Predsednik Vlade Srbije Mirko Cvetković izrazio je danas protest diplomatskim predstavnicima nemačke, Velike britanije, Francuske, Italije i SAD zbog sprečavanja ulaska ministra za Kosovo i Metohiju Gorana Bogdanovića na teritoriju opštine Štrpce na Kosovu i Metohiji.

Cvetković je hitno danas sazvao ambasadore tih zemalja i ručio im protest, saopštila je Vlada Srbije.

Premijer Srbije je, tom prilikom, ukazao da je "nedopustivo da se na taj način krše ljudska >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << prava i sloboda kretanja u našoj južnoj pokraniji".

On je zatražio je podršku ovih zemalja u osudi ovakvog postupka Euleksa i Kfora i obezbeđivanju civilizacijskih uslova života na Kosovu i Metohiji.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.