Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Jan.2011, 12:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čiplić: Zukorlić se plaši poraza
BEOGRAD -
Zukorlić strahuje od poraza na novim izborima za Nacionalni savet Bošnjaka, rekao je ministar za ljudska i manjinska prava, Svetozar Čiplić za "Novosti".
On je rekao da očekuje da posle ponovljenih izbora Nacionalni savet Bošnjaka konačno bude formiran.
Čiplić je ocenio da su "u ovoj situaciji jedini koji su trpeli bili sami Bošnjaci“.
On je rekao da se nada da ovaj put neće biti zloupotrebe.
Upitan da li će ponovljeni >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << izbori da zaoštre političku klimu u Sandžaku, Čiplić je rekao da je "primetno da jedan od političkih lidera pokušava da društvene odnose pretvori u požar koji će progutati sve građane koji u Sandžaku žive".
Na svu sreću, kako je rekao, "politička stabilnost ipak zavisi od građana, samih Bošnjaka ponajviše. A oni, sigurno je, neće u svojoj kući podmetati požar".
Bojkot izbora je legitimna politička pozicija, ocenio je Čiplić, komentarišući izjave Zukorlića i najavu takve mogućnosti.
Ćiplić je rekao da bojkot uvek ima određeni motiv.
"U ovom slučaju, motiv se može prepoznati u činjenici da postoji osnovan i merljiv strah da na ponovljenim izborima, lista BKZ neće dobiti ni blizu glasova kao na izborima od prošle godine. Strah od ovakvih rezultata dovodi do političke odluke da se bojkotuju izbori", rekao je Čiplić.
Pogledaj vesti o: Izbori
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...




