Četiri koncerta Lusinde Vilijams u Švedskoj u maju

Izvor: Blic, 29.Jan.2013, 16:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Četiri koncerta Lusinde Vilijams u Švedskoj u maju

Američka kantautorka Lusinda Vilijams održaće četiri koncerta u Švedskoj u okviru svoje aktuelne evropske turneje. Ona će nastupiti u Geteborgu 17. maja, Malmeu 23. maja, Upsali 25. maja i Stokholmu 26. maja.

Lusinda Vilijams se na muzičkoj sceni pojavila albumom "Ramblin'" 1979. godine. Ovaj album, kao mešavina folka, bluza i rokenrola, odmah joj je doneo hvalospeve svetske muzičke kritike.

Svakom sledećom pločom ("Happy Woman Blues", "Lucinda Williams", "Sweet >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Old World...), zaključno sa albumima koje je snimila tokom poslednjih 20-ak godina ("Essence", "World Without Tears", "West", "Little Honey" i "Blessed") obebedila je mesto jednog od najuticajnijih ženskih imena na američkoj rok, kantri i bluz sceni.

Ispovedni stihovi i muzika koja varira od hard roka i bluza do kantrija i akustičnog folka osnova su njene muzike.

Najveći uspeh i kod publike i u muzičkim kritikama postigla je sa albumom "Car Wheels on a Gravel Road" iz 1998. godine, kojim je došla u sam vrh većine relevatnih lista najboljih albuma iz te godine. Za tu ploču dobila je i nagradu "Gremi" za najbolji savremeni folk album.

Povezane vesti: Vladimir Kolarić i Bo sviraju u prodavnici ploča Jesen folkera u "Gradu"

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.