Čelsi siguran u Kupu, poslednja počast Boroti

Izvor: Vesti-online.com, 13.Feb.2010, 18:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrtfinale FA kupa posle pobede nad drugoligašem Kardifom rezultatom 4:1 (1:1).

Napadač "plavaca" Didije Drogba načeo je mrežu gostiju već u 2. minutu. a najbolji strelac Velšana, koji nisu poraženi od Čelsija u poslednja četiri susreta, Majkl Čopra izjednačio je u 35. minutu.

Drogba je početkom drugog poluvremena asistirao je Mihaelu Balaku za novo vođstvo, a Danijel Staridž u 70. i Salomon Kalu u 87. minutu, zapečatili >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << su sudbinu gostiju iz Kardifa.

Srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić, ovaj meč su posmatrali sa klupe za rezervne igrače.

Pre početka utakmice navijači na "Stamford bridžu" su posle minuta ćutanja, održali i čitav minut aplauza, jer su na taj način odali počast bivšem golmanu Čelsija i Partizana Petru Boroti, koji je preminuo u petak u 58. godini.