Izvor: Mondo, 21.Avg.2014, 13:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čelsi se možda otarasi Toresa, i još dovede Destra
Roma bi posle dovođenja Ešlija Kola, volela da u svojim redovima vidi još jednog igrača sa Stamford bridža
Foto: AP Photo/Paul White Fernando Tores bio je pozdravljen od svih navijača na stadionu Visente Kalderon
Roma se prošle godine dugo borila da ostane u trci sa Juventusom za "skudeto", ali na kraju nije izdržala, kako zbog snage "Stare dame", tako i zbog svojih nedostataka i nedovoljno dobrog tima da iznese celu sezonu.
Ove godine su odlučili >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << da se ozbiljnije pozabave transfer pijacom i dobro se pojačaju za predstojeću sezonu. Posle nekoliko dobrih pojačanja (Davide Astori, Manuel Iturbe, Urbi Emanuelson, Ešli Kol...) krenuli su u poteru za ozbiljnim napadačem, pa je izbor pao na "izgubljenog" Španca sa Stamford bridža, Fernanda Toresa.
Čelnici Rome se poslali zvaničan upit u London za cenu španskog napadača, i uz to ponudili mogućnost uključivanja jednog od njihovih najboljih igrača, Matiju Destra.
Žoze Murinjo je ove godine dobio dvojicu novih napadača, Dijega Koštu koji se već navikao na život i fudbal u Londonu i povratnika Didijea Drogbu, ali bi mu dolazak 23-godišnjeg Italijana dodatno osvežio napad, uz šta bi mogao da se najzad otarasi Toresa koji je od prelaska iz Liverpula sasvim drugi fudbaler.
Španac je u Čelsi stigao u smiraj zimskog prelaznog roka 2011. godine za 50 miliona evra, i od tada je u 172 utakmice u svim takmičenjima postigao 42 gola. Za takvog igrača i za takav novac, mršav učinak.
Sa druge strane, Destro je bio sjajan u prethodne dve sezone u "Vučici" (a naročito prošle) pošto je u 41 meču bio strelac 19 puta.





















