Čedomir Jovanović podneo ostavku zbog Cvijana

Izvor: Mondo, 28.Jan.2013, 11:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čedomir Jovanović podneo ostavku zbog Cvijana

Čedomir Jovanović podneo ostavku na članstvo u skupštinskom Odboru za ustavna pitanja i zakonodavstvo jer na dnevni red sednice nije uvršćena inicijativa za smenu Vladimira Cvijana.

Šef poslaničke grupe Liberalno demokratske partije (LDP) Čedomir Jovanović podneo je danas ostavku na članstvo u skupštinskom Odboru za ustavna pitanja i zakonodavstvo jer na dnevni red sednice nije uvršćena inicijativa za smenjivanje predsednika tog skupštinskog tela Vladimira Cvijana.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << />
Predlog LDP da se ta inicijativa stavi na dnevni red sednice Odbora podržali su samo članovi Odbora iz Demokratske stranke.

Jovanović je na sednici Odbora kazao da je neprihvatljivo da Cvijan, član vladajuće SNS, ostane na mestu predsednika tog skupštinskog tela zbog istupa u javnosti i izjava o predsednici Vrhovnog kasacionog suda Nati Mesarović.

LDP je u inicijativi za smenjivanje Cvijana, koju je podnela 23. januara, naveo da je on na "skandalozan način" pretio nosiocima sudijskih funkcija, pre svega Nati Mesarović, primoravajući je da podnese ostavku.

Pošto je odbijeno da se inicijativa LDP uvrsti u dnevni red sednice, Odbor za ustavna pitanja razmotrio je amandmane na Predlog zakona o posticajima u poljoprivredi i ruralnom razvoju.

(Beta, foto: Beta, Nenad Đorđević)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.