Čanak: Sledi udar na Vojvodinu

Izvor: Press, 15.Dec.2012, 14:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čanak: Sledi udar na Vojvodinu

Čanak je u intervjuu za današnji "Dnevnik" rekao da je cilj centralnih vlasti "finalni obračun sa Vojvodinom kao političkom zajednicom" i dodao da će to za posledicu imati "internacionalizaciju vojvođanskog pitanja".
Ocenio je da bi Vlada Vojvodine moralo da zauzme mnogo čvršći stav u borbi za ostvarivanje prava građana Vojvodine.
"Potpuno je jasno da je Vojvodina u poslednje 24 godine u poziciji kolonije i bespomoćne žrtve, i služi za pljačku i otimačinu centralističkim >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << strukturama u Beogradu", rekao je Čanak.
Ocenio je da će republičke vlasti kao argument za obračun sa Vojvodinom koristiti tezu da je pokrajinska administracija skupa i da ničemu ne doprinosi, već je samo relikt prošlosti, a samim tim je dovoljna "samo jedna vlada u jednoj državi".
"To je, inače, stara radikalska teza od koje nijedna radikalska frakcija nije odustala. A pošto je potpuno jasno da u Srbiji pravde nema, moraćemo da je tražimo negde drugde", kazao je Čanak.
Dodao je da će Vojvodina obavestiti Brisel i o tome da Srbija, samo na osnovu Ustava, duguje pokrajini oko 800 miliona evra.
"Taj dug govori da se iz Beograda svakog dana svakom detetu u Vojvodini skidaju cipele i kaput", rekao je Čanak.
Dodao je da se svima koji se usude da primete takve činjenice, odmah lepi "etiketa separatizma".
"Već 22 godine se izvinjavam što se usuđujem da primetim da sam iz Novog Sada, i da živim u Vojvodini, i da su moji susedi i prijatelji ljudi s kojima delim istu sudbinu, i zato što ne mogu da volim više neki drugi grad. To je potpuno šizofrena situacija koja neće izaći na dobro", ukazao je Čanak.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.