Čačak: Poljoprivrednici dobili novac

Izvor: Šumadija Press, 14.Avg.2015, 12:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Čačak: Poljoprivrednici dobili novac

Grad Čačak isplatio poljoprivrednim proizvođačima 21,5 miliona dinara koji su budžetom opredeljeni za podsticaj te privredne grane.

Prema rečima načelnika Gradske uprave za lokalni ekonomski razvoj, Vladimira Grujovića, 231 poljoprivredni proizvođač ostvario je pravo na subvenciju u iznosu od 45 odsto ukupne vrednosti nabavljene opreme, grla stoke ili sadnog materijala.

Namera grada je da i ubuduće što više sredstava izdvajamo za poljoprivredu. >> Pročitaj celu vest na sajtu Šumadija Press << U ovom krugu podeljeno je 21,5 miliona dinara za inicijalna ulaganja i ozbiljan podsticaj razvoja ove grane – izjavio je on.

Grujović je najavio da će u septembru biti podeljeno još 2,5 miliona dinara za jesenju sadnju voća, imajući u vidu da voćarstvo ima značajan udeo u poljoprivredi čačanskog kraja.

Nastavak na Šumadija Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Šumadija Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Šumadija Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.