CJB Banjaluka: Podnesen izvještaj protiv devet lica

Izvor: Nezavisne Novine, 14.Jul.2015, 11:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CJB Banjaluka: Podnesen izvještaj protiv devet lica

BANJALUKA - Pripadnici kriminalističke policije Centra javne bezbjednosti /CJB/ Banjaluka podnijeli su izvještaj nadležnom Okružnom tužilaštvu protiv devet lica osumnjičenih za 10 krivičnih djela nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija.

Izvještaj je podnesen u okviru akcije "Market" čiji je cilj rasvjetljavanje krivičnih djela protiv imovine izvršenih na području grada Banjaluka, rečeno je Srni u CJB Banjaluka.

Izvještaj je podnesen >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << protiv lica čiji su inicijali M.C. /32/ iz Laktaša, M.V. /26/, D.B. /20/, D.J. /22/, D.D. /55/, S.D. /19/, N.D. /19/ i dvojice maloljetnika iz Banjaluke.

Oni su osumnjičeni da su od januara 2014. do 26. februara ove godine, zajedno i pojedinačno, izvršili 10 krivičnih djela nedozvoljena proizvodnja i promet oružja ili eksplozivnih materija, gdje su u svom posjedu neovlašteno držali više različitog naoružanja i municije sa namjerom dalje preprodaje ili upotrebe za izvršenje krivičnih djela.

Kod osumnjičenih je pronađen veći broj pištolja, pušaka, kao i veća količina municije različitog kalibra.

Pronađeno oružje privremeno je oduzeto i deponovano u skladu sa naredbom Osnovnog suda Banjaluka i poslužiće kao dokaz u krivičnom postupku.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.