CIK objavio konačne rezultate

Izvor: RTS, 09.Dec.2013, 21:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CIK objavio konačne rezultate

Centralna izborna komisija Kosova objavila konačne rezultate drugog kruga lokalnih izbora za gradonačalnike opština.

Konačne rezultate drugog kruga lokalnih izbora za gradonačalnike opština na Kosovu i Metohiji večeras je objavila Centralna izborna komisija Kosova (CIK).

CIK-a je objavio konačne rezultate glasanja u 38 opština, uključujući i one u kojima su gradonacalnici izabrani u prvom krugu glasanja.

Demokratska partija Kosova osvojila je 11 >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << opština, ali s obzirom da je večeras Euleks odbio zahtev da Sami Ljuštaku položi zakletvu pred odbornicima opštine Srbica kao pobednik na lokalnim izborima, DPK je pobedio u 10 opstina.

U opštini Srbica u roku od 45 dana potrebno je da se ponovo održe izbori za gradonacalnika, jer se Sami Ljuštaku nalazi u pritvoru zbog sumnje da je činio ratne zločine, navodi se u saopštenju CIK-a.

Demokratski savez Kosova je osvojio devet opština, Građanska inicijativa "Srpska" je osvojila osam opština, Alijansa za budućnost Kosova osvojila je tri opštine, a Alijansa za Novo Kosovo dve opštine.

Po jednu opštinu osvojili su Samoopredelnje, Turska demokratska partija, Građanska inicijativa za Mališevo i Samostalna liberalna Stranka.

U opštini Parteš u nedelju 15. decembra ponoviće se izbori na tri glasačka mesta, kada će se saznati ko je pobednik - kandidat GI "Srpska" ili SLS-a, podseća se u saopštenju CIK-a.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.