CARINSKA ISPOSTAVA U GORNJEM MILANOVCU OD 1. SEPTEMBRA

Izvor: Kurir, 06.Jul.2011, 16:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CARINSKA ISPOSTAVA U GORNJEM MILANOVCU OD 1. SEPTEMBRA

GORNJI MILANOVAC - Carinska ispostava biće otvorena 1. septembra u Gornjem Milanovcu jer privreda rudničko-takovskog kraja godišnje troši oko milion evra samo na plaćanje goriva do Čačka, gde se sada vrši carinjenje.

To je u Gornjem Milanovcu izjavio državni sekretar u ministarstvu finansija Miodrag Đidić, podsećajući da je privreda Gornjeg Milanovca najveći izvoznik u Moravičkom okrugu i među najvećima u Srbiji.

On je rekao da 50 odsto izvozne robe iz >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Moravičkog okruga potiče iz Gornjeg Milanovca i da je neshvatljivo preseljenje carinske ispostave u Čačak, te da je potpuno ekonomnski opravdano i isplativo njeno ponovno vraćanje u grad pod Rudnikom.

Vlada Srbije će na sednici u četvrtak doneti odluku o otvaranju carinske ispostave koja će za 45 dana početi da radi.

Đidić je istakao da će velike firme kao što su Kombinat "Takovo" i "Metalac" sve poslove oko carinjenja moći da završe u okviru svog fabričkog kruga i najavio da će mali privrednici koji izvoze do 6.000 evra to moći da učine u najbližoj pošti.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.