Izvor: Nezavisne Novine, 26.Feb.2016, 08:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brže surfanje uz Googleov AMP projekat

Google je ove sedmice predstavio Accelerated Mobile Pages projekt koji, kako i sam naziv kaže, omogućava brže surfanje i brže učitavanje web-stranica.

AMP HTML format zahtijeva manju količinu podataka, što znači da će ubuduće biti puno lakše iz rezultata pretraživanja doći do željenih informacija. Ovaj format mogu koristiti svi, a iz Googlea navode da su svoj interes za AMP već izrazili Twitter, Pinterest, Word Press i LinkedIn.

Projekat >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << je započeo u septembru prošle godine i dio je Googleovih nastojanja i napora u kreiranju boljeg iskustva za mobilne korisnike.

Kad nešto pretražujete, web stranice koje su kreirane AMP-om pojavit će se odmah na vrhu rezultata. Za razliku od standardnih stranica, ovakve stranice učitavat će se čak četiri puta brže i koristit će 10 puta manje podataka.

AMP stranice uskoro stižu na Android i iOS i bit će vidljive sa google.com stranice.

(NN/dnevnik.hr)

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.