
Izvor: B92, 28.Okt.2020, 12:13
Brnabićeva najavila obračun sa mafijom
Mandatarka Ana Brnabić je u ekspozeu pred narodnim poslanicima naglasila da je pred novom vladom ozbiljna i teška borba protiv organizovanog kriminala i mafije
Ona je istakla da će presecanje izvora finansiranja i razbijanje mreže uticaja u državnim organima, politici i medijima onih koji se bave organizovanim kriminalom biti dve ključne tačke kojima će se zadati "odlučujući udarac organizovanom kriminalu".
Kako dodaje, mafija je pomislila da je jača od države >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i da može njome da upravlja.
"Naš posao je da pokažemo da je država uvek jaka, da sa institucijama nema igranja, da se nikakve veze između predstavnika institucija i kriminalaca neće tolerisati i da niko od njih neće biti zaštićen", poručila je Brnabićeva.
Kako je kazala, u ovoj borbi prevashodno se obraća bezbednosnim službama, koje se moraju posebno baviti bezbednošću predsednika Srbije Aleksandra Vučića, koji je objavio i pokrenuo rat protiv mafije.
"Svedočimo svaki dan najmonstruoznijim i najbezobzirnijim napadima na njega i njegovu porodicu samo i isključivo sa jednim ciljem: da ga dehumanizuju i kriminalizuju do te mere da svaki napad na njega - verbalni ili fizički - postane očekivan i razumljiv", kaže Brnabićeva.
Ona je navela da je finansijska moć onih koji se bave organizovanim kriminalom ogromna.
"Naša energija da se ovome suprotstavimo mora biti veća. Ovo ću i lično shvatiti kao jedan od mojih zadataka i boriću se za istinu, svakodnevno i neumorno, protiv svih laži koje plasiraju protiv predsednika Republike i njegove porodice", kazala je Brnabićeva i dodala da će za pobedu nad organizovanim kriminalom biti preko potrebno učešće svih grana vlasti, a, pre svega, pravosuđa.
"Pružićemo punu zaštitu svima koji su uključeni u borbu protiv organizovanog kriminala, svaki policijski i finansijski inspektor, tužilac, sudija, novinar ili državni funkcioner koji bude na meti kriminalnih bandi biće pod zaštitom", naglasila je ona.
Očekuje u tom smislu podršku svih građana Srbije, ali i apsolutnu podršku zakonodavne i sudske vlasti.
"Ovo je borba za našu zemlju i za budućnost naše dece. Nemam dilemu, u borbi između države i mafije, država će izaći kao pobednik i garantujem da ćemo umeti da zaštitimo volju naših građana i čoveka kome su oni direktno i lično dali poverenje da vodi Srbiju u nove pobede", zaključila je Ana Brnabić svoj ekspoze pred poslanicima Skupštine Srbije.
Brnabić: Mafiji ćemo preseći izvore finansija, razbiti mreže uticaja u državi, politici i medijima
Izvor: Beta Video, 28.Okt.2020
BEOGRAD - Mandatarka za sastav nove Vlade Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da predstoji ``ozbiljna i teška`` borba protiv organizovanog kriminala i najavila da će Srbija ``zadati odlučujući udarac`` mafiji presecanjem njihovih izvora finansija i razbijanjem njihove mreže uticaja u državnim...
Kliknite na sliku da bi video krenuo.
Realizovano uz pomoć www.beta-video.tv