Izvor: Nezavisne Novine, 23.Jun.2015, 18:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Britanski tinejdžeri ukrali predmete iz Aušvica
VARŠAVA - Poljska policija je danas saopštila da je privela dvojicu tinejdžera iz Britanije zbog sumnje da su ukrali predmete koji su pripadali žrtvama nacističkog logora Aušvic.
Portparol lokalne policije je saopštio da privedeni Britanci imaju 17 i 18 godina i da su juče viđeni da uzimaju predmete iz bivšeg skladišta logora, gdje su nacisti držali stvari žrtava.
Kako je navedeno, kod britanskih tinejdžera je pronađen dio stare mašinice za šišanje i >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << nekoliko dugmadi.
Tinejdžeri, koji tvrde da nisu ništa uradili, zadržani su tokom noći u policijskom pritvoru, a tokom dana bi trebalo da budu ispitani.
Ako budu osuđeni zbog krađe predmeta od velikog istorijskog značaja, prijeti im zatvorska kazna do 10 godina, navela je agencija AP.
Nastavak na Nezavisne Novine...










