Britanska ambasada seli se u Niš na dva dana

Izvor: Megafon.co, 06.Mar.2019, 13:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Britanska ambasada seli se u Niš na dva dana

Britanska ambasada u Beogradu će 7. i 8. marta otvoriti svoju prvu PopUp (pokretnu) ambasadu u Nišu, u prostorijama Media i reform centra Niš. Tokom ta dva dana održaće se i brojne aktivnosti kako bi se zainteresovanima približio rad Ambasade. Uz isticanje značaja britansko-srpskih diplomatskih odnosa koji traju već više od 180 godina.
Foto – Media i reform centar Niš

“Pozivamo sve zainteresovane građane i građanke da u toku ova dva dana posete PopUp ambasadu >> Pročitaj celu vest na sajtu Megafon.co << i razgovaraju sa njenim predstavnicima”, poručuju iz Media i reform centra.
Na otvaranju, u četvrtak 7. marta u 14 časova, prisutnima će se obratiti Džon Šarp, prvi sekretar Britanske ambasade.
Britanska ambasada imaće i ambasadorku iz Niša Povodom Međunarodnog dana žena, jedna devojka iz Niša (između 15 i 19 godina) dobiće priliku da bude „ambasadorka na jedan dan“ i da asistira britanskom ambasadoru Denisu Kifu u njegovim diplomatskim dužnostima tokom 8. marta.
Moderni diplomatski koncept PopUp (pokretne) ambasade započeo je 2016. godine jedan švajcarski ambasador. Cilj je približavanje ljudi jednih drugima i samim tim građenja nove vrste bilateralnih odnosa između dve države. Od tada diplomate širom sveta razvijaju dalje ovaj koncept. U želji da podstaknu kvalitetnu i otvorenu komunikaciju i nove formate rada u diplomatiji.

Nastavak na Megafon.co...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Megafon.co. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Megafon.co. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.