Brisel i Amerika uništavaju srpski entitet u BiH

Izvor: Vesti-online.com, 23.Sep.2016, 13:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Brisel i Amerika uništavaju srpski entitet u BiH"

Šef poslaničke grupe Demokratske stranke Srbije Sanda Rašković Ivić izjavila je da Brisel i Vašington hoće da stave "prava Banjaluke" pod šapu Sarajeva.

Rašković Ivić je dodala da držanje Brisela i Vašingtona o pitanju RS, ali i Kosova, govori da raspad Jugoslavije još nije završen jer rasturanje "srpskog korpusa" vidimo sada kroz rasturanje srpskog entiteta u BiH.

S druge strane, kako je rekla, Rusija je podržala referendum i ruski narod >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << je uz Republiku Srpsku i srpski narod.

- Nažalost, naš predsednik vlade nije stao uz svoj narod - rekla je Rašković Ivić na konferenciji za novinare u Skupštini Srbije i pozvala građane Srpske da u nedelju izađu na referendum i izjasne se o svom danu.

Ocenila je da je čudno što ne zasedaju ključne državne institucije u Srbiji koje su garant Dejtonskog sporazuma i podsetila da je DSS tražila posebnu skupštinsku sednicu na temu referenduma u RS, te je danas pozvala predsednika države da sazove sednicu Saveta za nacionalnu bezbednost zbog, kako kaže, svakodnevnih pretnji koje trpi Srpska.
Pogledaj vesti o: Vašington

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.