Borislav Stefanović: Trebalo je da Pajtić podnese ostavku

Izvor: Radio 021, 25.Okt.2015, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Borislav Stefanović: Trebalo je da Pajtić podnese ostavku

Šef poslaničke grupe Demokratske stranke u Skupštini Srbije Borislav Stefanović rekao je da lider demokrata Bojan Pajtić treba da podnese ostavku na mesto premijera vojvođanske vlade, jer bi to bilo bolje za celu opoziciju i ceo DS.

"Sada je za to ipak kasno. To sam mu i rekao. Mnogo je lakše napadati takvu opoziciju s pozicije vlasti", ocenio je Stefanović za "Kurir". On je naveo i da se sigurno neće priključiti onima koji su se u jednom trenutku otcepili od DS-a. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 <<

"Hoću da pokušam, dokle god ima milimetar prostora, da ostanem u DS-u... Boriću se dokle god ima mikrometar prostora, zato što je DS meni mnogo dao, kao i ja njemu. To je fer. Pokušaću, ako to ima smisla. Ako nema smisla, onda ću razmisliti šta dalje. Ne zanima me preuzimanje mesta Bojana Pajtića. Ali, ako bi se to ikad desilo, to ne bi bio DS kakav je danas", rekao je Stefanović. "Ukoliko bi oni prihvatili moj program, morali bi biti svesni da svi treba da podnesu ostavke u stranci, uključujući i mene", istakao je on.

Na pitanje da li mu je palo na pamet da napravi partiju s Brankom Ružićem, Stefanović je odgovorio da je potrebno praviti što širi opozicioni front, ali na programskim osnovama. "Branko Ružić je budućnost SPS. Verovatno će doći na čelo te partije onog trenutka kad ona ode u opoziciju. On je čovek koji će doći posle Dačića. Objaviću jedan dokument koji će služiti da se oko njega okupe svi oni iz različitih partija, osim lidera. Dokument nosi naziv "Srbija posle Vučića", kaže Stefanović.

On je rekao i da nema članova SNS-a koji su mu politički prihvatljivi, jer je "cela stranka napravljena na golom interesu" i predstavlja "sistem u kojem je na delu autokratija". S druge strane, Stefanović kaže da bi pravio dogovor s Borisom Tadićem i da bi pre pravio vladu s njim nego sa SPS ili nekim drugima. "Svaki dan se borim protiv vlasti, neprekidno. I onda mi je smešno i tužno kad neki ljudi iz DS pričaju da sam ja Vučićev trojanski konj, da je to projekat vlasti. I to je sramota", dodao je Stefanović.

Nastavak na Radio 021...



Povezane vesti

Stefanović: Bolje da je Pajtić dao ostavku

Izvor: Akter, 25.Okt.2015

Šef poslaničke grupe Demokratske stranke u Skupštini Srbije Borko Stefanović izjavio je da bi i za stranku i za celokupnu opoziciju bilo bolje da je predsednik DS Bojan Pajtić podneo ostavku na mesto pokrajinskog premijera..Sada je za to ipak kasno. To sam mu i rekao. Mnogo je lakše napadati takvu...

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.