Bolnica u Kunduzu namjerno gađana?

Izvor: Nezavisne Novine, 15.Okt.2015, 22:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bolnica u Kunduzu namjerno gađana?

KUNDUZ - Nove informacije koje su se pojavile pokazuju da su američke snage namjerno gađale bolnicu u Kunduzu kada je poginulo 22 ljudi, iako su znali da je to zaštićena lokacija.

Navodi se da su operativci istraživali bolnicu opisujući je kao pakistansku bazu koja koordiniše talibanske aktivnosti, saznaje AP, a prenosi Raša Tudej.

Podsjetimo, 3. oktobra, bolnica u kojoj su radili LJekari bez granica, bombardovana je nekolio puta za sat vremena iako je medicinsko >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << osoblje slalo mnoga obavještenja da se oni tamo nalaze. Nijedan od okolnih objekata nije pogođen.

Novi detalji istrage svjedoče da je bolnica namjerno izabrana kao meta jer se mislilo da talibani tu drže oružje. SAD tek treba da se oglase po ovom pitanju.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.