Izvor: Blic, 05.Feb.2013, 21:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Blic test: Desktop „Pavilion 20“ iz HP bez kućišta i kablova
Pavilion 20, poslednji u nizu takozvanih all-in-one računara kompanije HP, nekoliko meseci nakon pojavljivanja stiže i na naše tržište. Ekipa “Blica” imala je priliku da se upozna sa njegovim karakteristikama.
Koncept all-in-one računara postoji već jako dugo, ali deluje kao da nije dobijao zasluženu pažnju. Jedan od razloga je i to što su ovi računari bili preskupi, ali je HP sa ovim modelom odstupio od toga i predstavio solidan uređaj za pristojnu cenu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
Zanimljivo rešenje dizajna ostavlja „pavilion 20“ bez standardnog postolja, ekran se oslanja na dodatni ram ispod ekrana i podesivi nogar sa zadnje strane. Na taj način postignuto je lako podešavanje ugla ekrana, ali i dodatno smanjen prostor koji računar zauzima, što ljudima koji uzimaju ovakav tip računara svakako znači.
Specifikacija
- Dimezije: 50,65 x 40 x 10,11
- Težina: 6,40 kilograma
- Ekran: LCD LED 20 inča, 1.600x900 pix
- Procesor: AMD E1-1200 dual-core 1,4 GHz
- Grafika: Integrisana AMD Radeon HD 7310
- RAM:4 GB (Max 16) DDR3 1.066 MHz, dva slota
- HDD:500 GB (Max 2 TB) 7.200 rpm
- Webcam:720p
- Portovi:USB 2.0 x 4, USB 3.0 x 2, Ethernet, PCIe, mini Pcie, Audio
- Cena:Oko 500 evra
Sa zadnje i leve strane se nalaze portovi (vidi tabelu), dok je s desne optika. Naravno, ono što je najbitnije to je LCD ekran veličine 20 inča (50,8 centimetara) dovoljno velik da zadovolji prosečnog poslovnog korisnika. Sa LED pozadinskim osvetljenjem i rezolucijom 1.600 x 900 piksela može se reći da spada u višu srednju kategoriju.
Procesor AMD E1-1200 sa dva jezgra i radnim taktom od 1.4 GHz, potpomognut sa četiri gigabajta radne memorije, radi na zadovoljavajućem nivou. Kancelarijski i internet programi rade bez ikakvog zastajkivanja, do njega dolazi samo prilikom “jačeg” multitaskinga i pokretanja više teških programa istovremeno. Ipak, to ne kvari dobar utisak o ovom računaru.
Operativni sistem „Vindouz 8“ je prvenstveno namenjen uređajima sa osetljivim ekranom i to je jedan od nedostataka kod „pavilliona 20“, pošto se prilikom korišćenja dogodilo da na sekund krenemo da dotaknemo displej.
Za one koji ne žele puno kablova u kući ili na poslu i ne bi da razbijaju glavu koji računar da kupe, “pavilion 20” je pravi izbor.
Blic test: Desktop „Pavilion 20“ iz HP bez kućišta i kablova
Izvor: Dzungla.org, 05.Feb.2013
Pavilion 20, poslednji u nizu takozvanih all-in-one računara kompanije HP, nekoliko meseci nakon pojavljivanja stiže i na naše tržište. Ekipa “Blica” imala je priliku da se upozna sa njegovim karakteristikama.... Opširnije na Blic online






