Izvor: RTS, 23.Jul.2018, 10:13 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bilateralni sastanci Dačića na marginama samita u Meksiku
Na marginama 13. skupa na vrhu Pacifičke alijanse, koji se održava u Meksiku, prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić imao je radni sastanak sa ministrom spoljnih poslova Čilea Robertom Ampuerom Espinosom. Na odvojenom sastanku Dačić je razgovarao i sa šefom peruanske diplomatije Nestorom Popolisio Bardalesom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />
U sadržajnom i prijateljskom razgovoru, Ivica Dačić i Roberto Ampuero Espinosa dali su pozitivnu ocenu trenutne bilateralne saradnje i saglasili su se da je potencijal za njihov dalji razvoj, pre svega na polju privredne saradnje, veoma veliki.
Šef srpske diplomatije zahvalio je sagovorniku na principijelnoj poziciji Čilea u poštovanju principa teritorijalnog integriteta i međunarodnog prava, kao i na istrajnom i čvrstom stanovištu nepriznavanja jednostrano proglašene nezavisnosti Kosova.
Dvojica ministara razmenili su mišljenja i stavove o najvažnijim spoljnopolitičkim izazovima sa kojima se obe države sučeljavaju, kao i o značaju i benefitima pridruženog članstva Srbije Pacifičkoj alijansi – regionalne platforme pre svega okrenute unapređenju privredne saradnje.
Ministar Dačić je u cilju daljeg unapređenja prijateljskih veza pozvao čileanskog kolegu da poseti Srbiju.
Dačić sa šefom diplomatije Perua
Ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić, na marginama 13. samita Pacifičke alijanse, sastao se i sa šefom peruanske diplomatije Nestorom Popolisio Bardalesom.
U sadržajnom razgovoru, dvojica ministara zajednički su konstatovali neophodnost rada na jačanju bilateralnih veza u svim oblastima od zajedničkog interesa, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.
Saglasili su se da veoma dobra saradnja između Srbije i Perua u prošlosti, potvrđuje i postojanje potencijala za razvoj bilateralne saradnje.
Šef srpske diplomatije upoznao je sagovornika i sa procesom reformi koje sprovodi Vlada Republike Srbije.
Ministri Dačić i Bordales razmenili su mišljenja i o najvažnijim spoljnopolitičkim temama, dodaje se u saopštenju.
Dačić sa čileanskim kolegom na marginama samita u Meksiku
Izvor: Blic, 23.Jul.2018
Na marginama 13. skupa na vrhu Pacifičke alijanse koji se održava u Meksiku, prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Srbije Ivica Dačić imao je radni sastanak sa ministrom inostranih poslova Čilea Robertom Ampuerom Espinosom.




