Bijeljina: Uhapšeno 6 članova grupe Darka Eleza

Izvor: Kurir, 10.Apr.2013, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bijeljina: Uhapšeno 6 članova grupe Darka Eleza

Grupa se sumnjiči da je počinila najteža dela iz oblasti organizovanog kriminala

BIJELJINA - Pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu BiH (SIPA) jutros su na području Bijeljine, u nastavku akcije "Lutka" uhapsili šest osoba.

Uhapšeni se sumnjiče da su kao članovi organizovane kriminalne grupe Darka Eleza, počinili više krivičnih dela u proteklih nekoliko godina.

Osim u Bijeljini, akcija se provodi i na više drugih lokacija. >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<

Hapšenje i pretrese u Bijeljini izvršili su pripadnici SIPA u saradnji sa pripadnicima Jedinice za borbu protiv kriminala i korupcije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske i Centra javne bezbednosti Bijeljina.

Akcija kodnog naziva „Lutka“, usmerena je na otkrivanje i krivično procesuiranje osoba osumnjičenih za najteža krivična dela organizovanog kriminala u BiH.

Reč je o najopsežnijoj akciji u postdejtonskoj BiH usmerenoj na otkrivanje i procesuiranje osumnjičenih za najmanje šest nerazjašnjenih ubistava i pokušaja ubistava u proteklih deset godina, više oružanih pljački banaka i transport novca u višemilionskim iznosima, krijumčarenje droge i druga krivična dela organizovanog kriminala.

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.