Biciklisti u akciji protiv bahatog parkiranja

Izvor: Blic, 27.Jul.2013, 16:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Biciklisti u akciji protiv bahatog parkiranja

Više od 200 biciklista okupljenih u "Kritičnoj masi" provozalo se u koloni centrom grada. Ovaj put su skrenuli pažnju na bahato parkiranje u centralnim ulicama, a vožnju su završili zajedničkim piknikom kod Kule Nebojša. Biciklisti su sirenama opominjali na nepropisno parkirane automobile

Pod sloganom "Svi na piknik" biciklisti su pozvali sve učesnike da ponesu stolnjake, zakusku i pribor za piknik kod SC "Milan - Gale Muškatirović".

Oni su se posle okupljanja >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << na Trgu republike u 17 sati, provozali centralnim gradskim ulicama, a zatim produžili na piknik.

Oko 200 vozača učestvovalo je u vožnji

Biciklisti koji su prošli i ulicom Strahinjića bana, zvonima su opominjali vozače koji su ostavili svoje automobile nepropisno parkirane na putu.

Biciklisti su se provozali centralnim gradskim ulicama

Među vozačima bili su i holanđanin Ralf van der Zijden, promoter biciklizma u Beogradu, kome su nedavno i ukrali bicikl, kao i Martin Stevanović, zamenik predsednika udruženja Ulice za bicikliste, na ležećem biciklu, jedinstvenom u gradu.

Martin Stevanović provozao je svoj "ležeći bicikl"

"Kritična masa", zajednička biciklistička vožnja, održava se u više od 300 gradova sveta, a cilj je da gradskim čelnicima ukaže da sve više ljudi koristi bicikl kao svakodnevno prevozno sredstvo, kao i na probleme s kojima se ljubitelji dvotočkaša susreću u saobraćaju.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.