Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Dec.2010, 18:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bez dogovora o platama prosvetara
BEOGRAD -
Pregovori sindikata obrazovanja Srbije i sindikata Nezavisnost s ministrima prosvete i finansija Žarkom Obradovićem i Dianom Dragutinović završeni su danas popodne u Beogradu bez dogovora o povećanju plata zaposlenih u prosveti.
Sastanak dva sindikata i predstavnika resornih ministarstava počeli su oko 15 sati, a kako je nakon razgovora agenciji Beta rekao predsednik Sindikata obrazovanja Branislav Pavlović, na sastanku ništa nije dogovoreno.
"Dogovorili >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << smo se da nastavimo razgovore posle praznika", rekao je Pavlović, navodeći da postoji mogućnost dogovora o isplati jubilarnih nagrada, dok će pitanje povećanja zarada ići "teško".
Današnjim razgovorima nisu prisustvovali Unija sindikata prosvetnih radnika Srbije i Sindikat prosvetnih radnika Srbije.
Ti sindikati su odbili poziv ministarstva prosvete da potpišu Protokol o ceni rada za 2011. godinu koji predviđa da zaposlenima u januaru plata bude uvećana za dva, umesto za sedam odsto.
Svi sindikati najavili su štrajk za 28. januar 2011. godine zahtevajući povećanje plata.
"Idemo u štrajk 28. januara ukoliko se do tada ne ispune naši zahtevi", naveo je Pavlović.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...








