Izvor: Press, 30.Mar.2017, 13:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Beograd dobija Naučni klub
Naučni klub u Beogradu biće otvoren 6. aprila u Ulici kralja Petra. U njemu će svakodnevno biti organizovane naučne radionice i predavanja za decu i odrasle, najavili su organizatori.
foto: b92.net
Dan u Naučnom klubu otvaraće interaktivne dečije radionice za đake i nastavnike, potom će se pretvarati u okupljalište studenata, studentskih sekcija i organizacija mladih, dok će u popodnevnim >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << satima ugostiti polaznike najrazličitijih radionica, obuka i seminara.
Predviđeno je da tokom večernjih programa posetiocima na jasna i zanimljiv način, kroz originalne sadržaje, interaktivne tribine i predavanja, film, muziku biti predstavljeni naučnici, naučna znanja i otkrića.
Neposredno po otvaranju gost kluba biće francuski matematičar Sedrik Vilan, dobitnik Fildsove medalje, koja je u svetu matematike popet Nobela.
Naučni klub Beograd biće otvoren u Ulici Kralja Petra 46, u prostorijama Centra za promociju nauke, gde bi trebalo da bude otvorena i prodavnica sa "naučnim stvarima".







