Belgija: Šest hapšenja zbog napada u Briselu

Izvor: B92, 25.Mar.2016, 01:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Belgija: Šest hapšenja zbog napada u Briselu

Brisel -- Belgijska policija uhapsila je šest osoba u okviru istrage o bombaškim napadima u Briselu od pre dva dana, objavila je nacionalna televizija VRT.

Novinska agencija Belga javila je da je kancelarija državnog tužioca potvrdila vest o hapšenjima. Drugi detalji za sada nisu poznati.

Policija se još uvek nije oglasila povodom ovoga, prenosi Rojters.

Nešto ranije, francuski ministar unutrašnjih poslova Bernar Kaznev saopštio je da je uhapšen francuski >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << državljanin osumnjičen da je pripadao militantnoj mreži koja je planirala novi napad u Francuskoj.

Ovo hapšenje je pomoglo i "da se spreči zavera u Francuskoj koja je u odmakloj fazi", rekao je on u govoru koji je prenosila nacionalna tv, prenosi Rojters.

Samoubilačke bombaške napade na aerodromu i stanici metroa u Briselu izvela su dva brata, Ibrahim i Halid el Bakravi, a da je još jedan neidentifikovani napadač u bekstvu. Ibrahim je bio na aerodromu, a Halid na metro-stanici Malbek.

Tokom napada u Briselu ubijena je 31 osoba, a ranjeno je više od 300.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

NOVA HAPŠENJA U BRISELU Policija privela šest osoba zbog terorizma

Izvor: Blic, 25.Mar.2016

Belgijska policija uhapsila je večeras šest osoba u okviru istrage o bombaškim napadima u Briselu od pre tri dana, objavila je nacionalna televizija VRT...Novinska agencija Belga javila je da je kancelarija državnog tužioca potvrdila vest o hapšenjima. Drugi detalji za sada nisu poznati...#BREAKING...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.