Izvor: Blic, 23.Okt.2013, 14:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Beko: Vraćam se u Beograd da se obratim Dačiću
Biznismen Milan Beko optužio je danas Socijalističku partiju Srbije Ivice Dačića za preteći govor mržnje i podsticanje na javni progon.
"Zveckale su i lisice, ako se ne varam. Večeras se vraćam u Beograd sa namerom da se sutra obratim Dačiću, jer u saopštenju SPS-a od juče, nalazim preteći govor mržnje i podsticanje na javni progon",naveo je Beko u saopštenju dostavljenom agenciji Beta.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Beko je istakao da je "vrlo zabrinut razvojem događaja" posle njegovog gostovanja na televiziji Pink.
"Mislim da sam u toj emisiji bio politički korektan prema SPS-u, pre svega prema njenom lideru Dačiću. Istakao sam njegove zasluge na emancipaciji te stranke i rastu njenog medjunarodnog ugleda. Posebno sam pohvalio Dačićevu hrabrost da na svoju premijersku agendu stavi rešavanje najtežih nacionalnih pitanja", naveo je Beko.
Beko je dodao da je sasvim jasno da uredno odgovara na sve svoje građanske obaveze, koliko god da su mu višesatni razgovori sa policijom teški, ali da na drugoj strani misli da ima i neka građanska prava.
Beko je u nedelju televiziji Pink rekao da bi potpredsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić trebalo da povede Vladu i da bi i Dačiću "laknulo kada bude na svom prirodnom mestu", i dodao da se policija bavi marketingom dok on ima dokumentaciju koja dokazuje da nije kršio zakon u privatizacijama Luke Beograd i C marketa.
Dačićev SPS odgovorio je juče optužbom da je Beko "oličenje nesreće" koja je snašla Srbiju i da beskrupulozno namerava da proizvede još jednog jakog lidera i to onog koji je na čelu istraga sumnjivih privatizacija.
Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Milan Beko
Beko: Vraćam se da se obratim Dačiću
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Okt.2013
Biznismen Milan Beko optužio je danas Socijalističku partiju Srbije (SPS) Ivice Dačića za preteći govor mržnje i podsticanje na javni progon. Dačić smatra da Beko ima pravo da iznese svoje mišljenje o tome ko bi trebalo da vodi Vladu Srbije, ali da ga to ne zanima.












