Izvor: Vesti-online.com, 20.Feb.2013, 20:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Banke uzimaju i 150 dinara provizije
Računi za struju, telefon i infostan predstavljaju značajno opterećenje za porodični budžet, a dodatno se mora voditi računa o tome i gde ih plaćamo jer banke, na ime provizije, uzimaju i do 150 dinara.
Tako ćete, ako ne vodite računa, za tri računa platiti proviziju od 450 dinara. Najmanje provizije su u ekpoziturama Pošte, gde vam za uplatu infostana i struje neće naplatiti proviziju dok za druge račune ona iznosi 35 dinara.
"Uvek odem u Poštu da platim >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << račune iako znam da je red do vrata. Nije mi teško da čekam, penzioner sam i imam dosta slobodnog vremena", kazao je jedan od građana Novom magazinu. Ima i onih koji račune plaćaju u bankama upravo zbog velikih gužvi na šalterima Pošte. Za te usluge banke naplaćuju od 40 do 150 dinara.
Tako se u ekspoziturama recimo "Societe" i "Credit Agricole banke" za plaćanje računa uzima po 40 dinara, "Univerzal" i "Pireus" 60, "Rajfajzen" 100 dinara a u "Alfa banci" čak 150 dinara po jednom računu.
Iako elektronsko plaćanje nije toliko rasprostranjeno u Srbiji najmanje provizije su upravo na ovom obliku plaćanja obaveza.
Nastavak na Vesti-online.com...







